Ebajk na výstave Motocykel a Boat Show 2019

20.03.2019
Výstavisko Incheba Bratislava

Ebajk na výstave  Motocykel a Boat Show 2019

Tento rok sa brány výstavy Motocykel a Boat Show otvorili vo štvrtok 14.3.2019 a zatvorili v nedeľu 17.3.2019. Táto výstava v Bratislavskej Inchebe patrí už mnohé roky k pomyslenému zahájeniu novej sezóny, či už pre motocykle, ale aj pre lode. Nebolo tomu inak ani tento rok, avšak pre Svet elektrobicyklov - ebajk to bola velká novinka, lebo nás oslovili organizátori, či by sme nechceli na tejto výstave prezentovať elektrobicykle.

A veru nešlo iba o to, že ich budeme iba ukazovať, ale návštevníci výstavy mali možnosť si na nich zajazdiť a odskúšať si ich na testovacej trati, ktorú sme pre nich pripravili. Na okruhu, ktorý bol vo vnútornej hale sa nachádzali aj drevené prekážky, kde si záujemcovia mohli vyzkúšať, čo všetko taký elektrobicykel dokáže. Všetko bolo v rámci možností, ktoré sa dali v hale zrealizovať.

Bola to pre nás skúška ohňom, lebo počas týchto 4-roch dní nás navštívilo vyše  jeden a pol tisíc záujemcov, ktorí si zajazdili na elektrobicykloch rôznych značiek a rôznych konštrukčných prevedení. K dispozícii mali od mestských, cez crossové, až po horské bicykle. Medzi horskými tu boli plne odpružené špecialitky určené pre downhill, alebo s tlmičmi so zdvihom 160mm, ktoré už umožňujú jazdu aj vo veľmi náročnom teréne. Samozrejme, že nesmel chýbať ani FAT ebajk, ktorý svojími širokými pneumatikami priťahoval najmä nadšencov motoriek, a tí si veru skušobnú jazdu na ňom užívali. 

Na prvé zoznámenie so značkami ako HAIBIKE, MOUSTACHE, ROCK MACHINE či GHOST boli 4 dni dostačujúce a veríme, že záujemcom to pomohlo sa zorientovať v ponuke a možnostiach, ktoré sa teraz vo svete elektrobicyklov otvárajú.

Množstvo ľudí pochopilo princíp nových technológií na elektrobicykloch, ktoré stále zachovávajú primárny pocit z cyklistiky a aktívneho pohybu aj pre menej trénovaných ľudí.

Veríme, že podobnú akciu si ešte niekedy zopakujeme a prinesieme medzi ľudí radosť a návrat k športovaniu v prírode.