Vyhodnotenie roka 2016

Vyhodnotenie roka 2016

V občianskom združení e-DNA vznikli vlani dva oddiely športovcov: cyklisti na klasických bicykloch a ebajkoví cyklisti (bike a ebike kategória). Spoločne akcepujú a uznávajú vytrénovanú silu tradičných cyklistov a na druhej strane popularizujú elektrocyklistiku ako nový druh športu, nový trend medzi bikermi, ktorý je bližší širšiemu okruhu ľudí.

Rok 2016 bol nabitý cyklistickými podujatiami a členovia a fanúšikovia občianskeho združenia e-DNA (elektromobilita v krvi) sa zúčastňovali podľa vlastného výberu a dôležitosti podujatia. Niektoré z nich sa išli v rámci pohárových súťaží ako napr. Župný pohár či Škoda Bike Open Tour.

Naši bikeri a ebikeri stáli v roku 2016 na stupňoch víťazov podujatí na Slovensku a v susednom Česku. Ebikeri konkrétne 6 krát, Bikeri skvelých 29 krát, plus jeden raz ako 6-členný tím na 24hodinových pretekoch na Slovakia Ringu.

V slovenských súťažiach sa naši jazdci umiestnili na špičke:

Župný pohár: 1. miesto Daniel Kučera, 3. Miesto Michal Straka

ŠKODA BIKE OPEN TOUR: 3. Miesto Daniel Kučera

Kapitán športového tímu Dano Kučera Miso Straka Foto Jan Cibulka Robo Turčan

 

Záverečné slávnostné preteky absolvovali na elektrických motokárach, kde si zmerali svoju dravosť a športové ambície všetci medzi sebou. Občianske združenie vyhodnotilo svoju sezónu za mimoriadne úspešnú.