Ebajk connect čoskoro oslavuje prvý rok existencie

Ebajk connect čoskoro oslavuje prvý rok existencie

Energia na dosah je ďalšie z hesiel pre ebajkerov, ktorí majú radi istotu, že si na svojich potulkách horami a cyklistickými chodníkmi majú kde nabiť baterku, v prípade, že sa im ešte nechce domov. 

Na konci jari sme vlani slávnostne otvorili sieť nabíjacích staníc pre elektrobicykle. Bolo ich 7. Zdanlivo nenápadná, ale historicky dôležitá udalosť, ktorá dala komunite ebajkerov dôležitosť a krídla. Na otvorení sa zúčastnil i národný cyklokoordinátor Ministerstva, výstavby a regionálneho rozvoja SR Peter Klučka, spevák Thomas Puskailer, aktivista ekológie a elektrokonektivity a zástupcovia médií.

Počas leta sa sieť osvedčila, bufety a reštaurácie pomaly vnímajú nárast ebajkerov a požiadavky na nabitie bateriek. Preto počas leta a jesene vzrástol počet nabíjacích staníc na 18. 

Ebajk connect je sieť nabíjacích bodov pre elektrobicykle s doplnkovými službami (podľa možností občerstvovacieho zariadenia/bufetu). Nabíjací bod väčšinou vybuduje spádový predajca ebajkov, ktorému záleží na komforte svojich zákazníkov a vníma to ako doplnkovú službu súvisiacu s predajom elektrobicykla. ebajk – Svet elektrobicyklov, obchodno-servisého centra s požičovňou elektrobicyklov je jedným z prvých aktivistov, ktorý sieť buduje ako spoločnú iniciatívu s občianskym združením e-DNA a ďalších partnerov. Služba je poskytovaná zdarma.