Sezóna 2017 v ebajk racingu

9 zlatých, 16 strieborných a 19 bronzových...

Sezóna 2017 v ebajk racingu

Keď sa sezóna so sezónou stretne, spočítavame úspechy tej odchádzajúcej. V ebajk racingu ich bolo dosť. Pred nami je toho ešte viac, veríme. A robíme všetko pre to.

9 zlatých, 16 strieborných a 19 bronzových, spolu 42 pódiových umiestnení si odjazdili jazdci ebajk racingu v sezóne 2017. Či to je pre jeden tím veľa alebo málo, necháme na Vás.

Racing 2017 Sezóna v ebajk racingu

Pripomeňme si, čo ebajk racing je. Je to tím cyklistov drakov a ťažkoodencov, spolu 18 pretekárov. Kým ťažkoodenci už majú pár krížikov na chrbte, váhu alebo nejakú indispozíciu, jazdia a súťažia s radosťou a hravo kým sa len dá – na ebajkoch. Draci sú z iného súdka - športoví zanietenci, talentovaní cyklisti a odhodlaní víťazi. Za dva roky existenice ebajk racingu stáli na mnohých stupňoch víťazov, zmokli v daždi, vymrzli v zime, utopili sa vo vlastnom pote pri tropických horúčavách. Ale bojovali o poháre, ktoré im dávajú zmysel.

Čím sa môžu pýšiť za sezónu sú okrem ocenení na samotných pretekoch i významné umiestnenia v sériách či pohároch. Sezóna 2017 dokonca vyprofilovala z ebajk racingu jedného majstra Slovenska.

Celkové seriálové úspechy:

1. a 2. miesto Župný pohár - Daniel Kučera a Michal Straka
2. miesto ŠKODA Bike Open Tour - opäť Daniel Kučera
Majster Slovenska XCO – Masters A – Miroslav Machálek

Okrem toho spomeňme dvojicu Kučera/Straka ako víťazov Author Šela maratónu, Jána Cibulku ako tretieho na maratóne Škoda Súľov, tretie miesto Kučeru a Cibulku v 6-člennej zostave na 24h Slovakia Ring pretekoch.

Majster Slovenska XCO Kolektív ebajk racingu

Nosiť dres ebajk racing je dnes prejav hrdosti, ale aj zodpovednosti k tímu, ktorý má výsledky, ciele a tréningové plány. Čo nás ale čaká v sezóne 2018?

Rozšírenie sekcie drakov, Majstrovstvá SR XCO a XCOM, GC Bike Adventure (PL), GC Škoda Bike Open TOUR v ženskej kategórii, UCI WorldCup NMnM a rozšírenie jazdcov o kategóriu ENDURO.

Veríme si a vy nám držte palce!