Birell BikeFest Kalnica COVID edition 2020

30.09.2020

Birell BikeFest Kalnica  COVID edition 2020

Napriek avizovaným katastrofickým scenárom o možnom zrušení podujatia v dôsledku šírenia koronavírusu nakoniec organizátori mohli všetkým prihláseným cyklistom, aj širokej verejnosti oznámiť, že podujatie, i keď za podmienky dodržania prísných hygienických opatrení, sa nakoniec uskutoční. A tak sa v dňoch 29.8.2020 - 30.8.2020 teda mohli uskutočniť preteky CTM Enduro Race, BikeFest Maratón a testovanie bicyklov.

Tohto festivalu cyklistiky sa zúčastňujeme každoročne už od roku 2015 a nebolo tomu ináč ani v ročníku 2020, ktorý dostal interné pomenovanie - COVID edícia. Táto edícia bola špeciálna aj v tom, že namiesto v pravidelnom termíne mája sa konala na konci augusta a namiesto troch dní to trvalo iba dva dni. 

Z dôvodu pandemických obmedzení boli prispôsobené kapacity a museli sme dodržiavať veľmi prísne pravidlá. Napriek všetkým týmto okolnostiam sme boli pripravení a náš prezentačný tím na tento bikefest priviezol na testovanie  krásne ebajky značiek HAIBIKE a MOUSTACHE. To, že je o tieto značky značný záujem svedčí i fakt, že naše ebajky patrili medzi prvé obsadené v rezervačnom systéme, ktoré si záujemcovia chceli vyskúšať. Počasie nám našťastie prialo a tak sa testovalo naplno a ľudia, ktorí si vyzkúšali jazdu na týchto ebajkoch si jazdu veľmi pochvaľovali.

Veríme, že sme presvedčili veľa ľudí, ktorí ešte v ten deň pochybovali, či ísť do kúpy elektrobicykla. Prezentovali sme tu aj ebajk s motorom TQ, ktorý mal bezkonkurenčne najvyšší krútiaci moment, tak len škoda, že  tento rok sa neorganizovali preteky do kopca, lebo na HAIBIKE FLYON by sme si trúfli umiestniť sa na prvých priečkach. Aj testovači, ktorí si ebajky s týmto motorom vyzkúšali sa vracali so širokým úsmevom a tvrdili nám, že keby si nevyskúšali ako ide tento elektrobicykel do kopca, tak by nám, iba na základe rozprávania, neverili. 

Okrem testovania bol aj tento špeciálny ročník obohatený o preteky, ktoré sa išli v dvoch súťažných disciplínach. V oboch  disciplínach CTM Enduro Race aj BikeFest Maraton mali svoje zastúpenie aj elektrobicykle. Zaujímavosťou bolo to, že jazdec na elektrobicykli vyhral v celkovom porovnaní v disciplíne Enduro Race, kde v RZ to bolo síce iba pár sekund, ale pri porovnaní celkového času to zvládol o hodinu rýchlejšie, keďže vo výjazdoch mu pomáhal elektromotor.

V samotných pretekoch, v disciplíne Maraton, sme mali aj jazdcov, ktorí hájili naše farby klubu ebajk racing. Naši 4-ria mušketieri sedlali vo väčšine francúzske kone. Tento rok organizátori pre kategóriu ebajkov určili dlhšiu trať ako po minulé roky a na pretekárov čakalo 49km v okolí od historického Beckova až skoro po Považský Inovec.

Na stupni víťazov sa na druhom mieste umiestnil Vlado Gašparík a krásne tretie miesto patrilo Karolovi Gulovi. 

Napriek tomu, že tento ročník 2020 bol v oklieštenej forme, tak ho hodnotíme pozitívne, lebo zase sme boli bližšie k našim zákazníkom, k fanúšikom cyklistiky. 

Tešime sa na ďalší ročník 2021 a veríme, že znovu budeme vedieť prezentovať novinky a zaujívosti zo sveta elektrobicyklov, lebo to máme v názve:  Svet elektrobicyklov - ebajk.

 

 https://bikefest.biker.sk/kompletne-vysledky-birell-bikefest-covid-edition-dakujeme