Amfiteáter v Rači privítal účastníkov 3.ebajk zrazu

01.06.2019
Amfiteáter Rača

Amfiteáter v Rači privítal účastníkov 3.ebajk zrazu

Za roky pôsobenia občianského združenia e-DNA, v spolupráci s predajňou Svet elektrobicyklov - ebajk, sa podarilo vybudovať si pravidelnú akciu začiatkom mája, ktorá nesie názov Ebajk zraz. Medzi ebajkermi si tento termín našiel pevné miesto v ich kalendári. Nebolo tomu ináč ani tento rok.

Po predchádzajúcej pozitívnej skúsenosti aj tento rok podujatie prebiehalo v areáli Račianského amfiteátra, odkiaľ sa štartovalo na testovacie jazdy a výjazdy do Malých Karpát, aby si záujemcovia mohli vyzkúšať jazdu na elektrobicykli v prírodnom teréne. Celý priestor amfiteátra slúžil bajkerom, ebajkerom, rodinným príslušníkom, ale aj deťom, pričom každý si tu našiel to, čo ho najviac zaujímalo. Boli tu pripravené malé workshopy o elektrocyklistike a servise ebajkov. Svoje vedomosti a zručnosti si mohli overiť záujemcovia s našimi špecialistami, ktorí im ukazovali, ako si opraviť najčastejšie možné technické problémy, ktoré ich môžu stretnúť na cyklistických výletoch.

Svet elektrobicyklov - ebajk, združenie e-DNA a nemecký výrobca elektrobicyklov HAIBIKE na akcii  prezentovali svoju aktivitu v budovaní siete nabíjacích staníc pre elektrobicykle s názvom ebajk connect power by HAIBIKE. Táto sieť, ktorá v roku 2015 začínala iba v okolí Bratislavy, je dnes už využívaná v širokej komunite ebalkerov a neustále sa rozširuje na oblasť celého Slovenska. V súčastnosti sa môže pochváliť viac ako 30-kou nabíjacích staníc.

V neposlednom rade sa prezentovala aj ďalšia aktivita OZ e-DNA, a tou je športový tím ebajk racing, ktorý už od roku 2016 zaznamenáva vynikajúce športové výsledky v celonárodných cyklistických a aj ebajk súťažiach. Zástupcovia nášho tímu robili na ebajk zraze výjazdy so záujemcami a predvádzali im ukážkový prejazd v lesnom teréne na elektrobicykloch.

Zhruba 400 návštevníkov si mohlo prezrieť a vyzkúšať produkty od výrobcov elektrobicyklov, ale aj od výrobcov doplňkov k cyklistike, či oblečenia pre cyklistov.

Samozrejmosťou bola aj možnosť občerstvenia, ktoré sa podávalo medzi jednotlivými výjazdmi, ale aj pri diskusiách v komunite ebajkerov, čo znásobovalo dobrú náladu a pocit z vydareného podujatia.

Tešíme sa na Vás na ďalšom ebajk zraze!!!