2. slovenský ebajk zraz úspešne za nami

2. slovenský ebajk zraz úspešne za nami

Slovenský ebajk zraz je zatiaľ z diaľky nenápadná akcia, ktorá však rýchlo naberá na spoločenskom význame. V areáli račianskeho Amfiteátru v Bratislave sa počas 19. Mája 2018 premelelo medzi stánkami viac ako 300 ľudí. Nielen bikerov a ebajkerov, ale aj rodinných príslušníkov, detí či okoloidúcich.

Výjazdy s vodcami a testovania

Záujem o testovania či organizované výjazdy s vodcami boli nad všetky očakávania. Priebežne bolo v lese, na cestičkách Malých Karpát, kde sa pri vstupe do lesa Amfiteáter nachádza, neustále 40 cyklistov. Kým sa vrátila skupinka z cca 40-minútového výjazdu, pri stojanoch s ebajkami už čakala ďalšia. Servisná pohotovostná jednotka od špecializovaného predajcu ebajk® – Svet elektrobicyklov vymenila iba baterky a sprievodca už viedol ďalšiu partiu fanušikov tejto športovej zábavy na zaujímavé cyklocestičky a traily.

Deti

Naša budúcnosť? Spoločnosť SAMM sa prezentovala cyklovozíkmi na ťahanie detí, kolobežkami... Rodičia musia ťahať, ale s elektrobicyklom to predsa nie je žiadny problém! Deti sa ešte na akcii tešili veľkému skákaciemu hradu a stavebniciam pod záštitou úžasných ľudí, ktorí vymysleli Hračkovaky.

Bezpečnosť

O tú sa na ebajku stará aj ABUS. Zámky, prilby, zabezpečenie... Vybrať si správnu prilbu či správny zámok je celkom veda a na našich spriatelených partnerov sa totiž môžete spoľahnúť, aby ste si kúpili presne to, čo potrebujete. Aj BikeAngel na zraze zaujal bikerov. Ide o nový inteligentný systém pre monitorovanie a stráženie elektrobicyklov a motoriek, pozostávajúci z miniatúrneho elektronického GPS zariadenia a mobilnej aplikácie.

Elektrobicykle

Na zraze boli zastúpené tieto značky: Haibike, Moustache, Ghost a Rock Machine.

Haibike a Rock Machine zastupoval dokonca priamo výrobca.

Všetky tieto značky však predáva a propaguje ebajk® - Svet elektrobicyklov v Bratislave, Zvolene a Košiciach  (v Košiciach je ešte predaj značky Lapierre).

Občerstvenie

Varilo Občianske združenie e-DNA, ktoré celý zraz aj organizovalo. Dvoch našich šefkuchárov sme si už overili vlani a tento rok nám navarili fazuľovú domácu hustú polievku a kapustnicu. Radler ako bonusový pitný režim nám čapoval  Zlatý Bažant. Počas horúceho, slnkom zaliateho dňa padol všetkým vhod! No a nezabudlo sa ani na kávičku od Nestlé.

Veríme, že tí, ktorí na zraze boli, užili si všetko, čo sme ponúkali. Ebajkovačku s výjazdmi a testami, pokec s komunitou ďalších ebajkerov, servisné rady na rýchle nenáročné opravy, náplň zábavy pre rodiny s deťmi, občerstvenie, ale hlavne dobrú náladu z vydareného podujatia. O rok sme tu s ďalším ročníkom na 100 percent!