Boli sme na Bikefest-e Kálnica 2016

27.05.2016– 29.05.2016
DEMA Bike Park Kálnica

Kto bol posledný májový víkend 27.5-29.5.2016 na Bikefest-e v Kálnici zažil neuveriteľnú pozitívnu športovú atmosféru. A zábavnú, pretože elektrobicykle v sebe majú jednu magickú vlastnosť - šliapete možno menej ťažko, ale endorfíny prúdia rovnako.

Ebajk tím absolvoval na veľkom cyklistickom podujatí v Kálnici až tri súťaže. Extrémny výšľap, enduro a maratón s klasickými i elektrickými bicyklami, ktorý sa započítava do pohárovej súťaže ebajk cup 2016.

XC po zjazdovke
Výšľap je veľmi náročná disciplína, po ktorej lapajú po dychu aj tí najstatočnejší cyklisti. Trúfnu si na to iba tí najsilnejší bikeri. U nás je takým náš kapitán športovej sekcie občianskeho združenia e-DNA (elektromobilita v krvi) Daniel Kučera. Jeho ohnivé pedále na Ghost-e Lector ho vyniesli na zjazdovke smerom hore na skvelé druhé miesto v absolútnom poradí MUŽI. Na víťaza mu chýbalo iba 6 sekúnd.

Daniel Kučera druhý vo výšľape

Maratón
Na štart maratónu sa v Kálnici postavilo v rôznych kategóriách 11 členov ebajk racing-u a to štyria na klasických bicykloch a siedmi na ebajkoch. Daniel Kučera si nenechal újsť dlhšiu trať - 49 km a v kategórii MUŽI 19-29 rokov sa umiestnil na 7. mieste, celkovo skončil 15-ty. Na kratšiu trať 23 km sa postavili v kategórii19-29 rokov Martin Ezechiáš a v kategórii 40+ Karol Guľa a Branislav Lukáč.

Preds štartom

Elektrický maratón
E-bike kategória mala na štarte 21 pretekárov z rôznych tímov v kategórii PEDELEC a jedného v kategórii OPEN. PEDELEC má podľa legislatívy obmedzený výkon motora na rýchlosť 25 km/hod, kategória OPEN nemá žiadne obmedzenie rýchlosti. Zo siedmych pretekárov a pretekárok ebajk racing–u sa na 1. mieste umiestnil Vladimír Gašparík a hoci kategória žien nebola vyhlásená, najlpšia žena by bola Helena Hrivnáková.

Víťazi kategórie elektrobicykle

ebajk cup
Všetci, kto došiel do cieľa jeho čas nepresiahol trojnásobok času víťaza, sú za svoje výsledky v rámci ebajk racingu riadne obodovaní, pretože maratón bol už druhým podujatím pohárovej súťaže ebajk cup. Občianske združenie e-DNA takto šíri myšlienku elektromobilitu aj v športovej oblasti. Tretím podujatím v rámci pohára ebajk cup bude Kellys Green Bike maratón na Železnej Studienke v auguste.

DAniel KučeraHela HrivnákováVladimir GašparíNajmladší ebajker Miroslav Bednár

Poďakovanie
Asi slovo ďakujem bolo najčastejšie pri lúčení sa s Kálnicou. Ďakujeme organizátorom – časopisu Biker a ďakujeme všetkým pretekárom za športové ambície a dobrú náladu. Endorfíny a body sme si odniesli domov a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.